FILOMATA - Szkoła możliwości test

  • slidebg1
  • -->
  • slidebg1
  • -->
Filomataosiągnięcia FILOMATY

Gimnazjaliści z FILOMATY znakomicie zdają egzaminy zewnętrzne. Zawsze w czołówce miejskiej. U progu 2012 roku  nasze LICEUM znalazło się na 25 miejscu w Polsce,
2 w województwie śląskim i 1 w Gliwicach w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw i Rzeczpospolitej!  To dla nas powód do radości i dumy! Staramy się jednak, aby w naszej szkole znaleźli swoje miejsce także tacy uczniowie, którzy dążąc do ogólnego rozwoju, nie wybierają drogi olimpijczyków. W konkursach i olimpiadach startują ci, którzy po prostu chcą. Nauczyciele służą im wszechstronną pomocą, także poprzez nawiązane kontakty z uczelniami wyższymi. Nie chcemy być „hodowlą olimpijczyków”, nigdy nie będziemy dążyć do drogi, która może być nazywana „wyścigiem szczurów”. Chcemy po prostu wspierać każdego naszego ucznia w jego indywidualnym rozwoju. Chcemy, aby naszą szkołę kończyli ludzie nie tylko mądrzy, ale także szczęśliwi i wrażliwi, otwarci na drugiego człowieka.

Na tej stronie znajdują się informacje o sukcesach FILOMATÓW. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Ale równą dumą napawają nas osiągnięcia uczniów, którzy każdego dnia pokonują swoje słabości i ograniczenia.