FILOMATA - Szkoła Podstawowa VII-VIII test

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - rozwijamy zainteresowania
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
 • -->
FilomataGimnazjumnasze projekty

WIELKA SIŁA PROJEKTU

14 Kwietnia 2015, 7:07

W Filomacie chętnie pracujemy metodą projektu

Dzięki temu uczniowie  mogą samodzielnie zdobywać wiadomości i sprawdzać umiejętności w konkretnych sytuacjach życiowych, zamiast przyswajać wiedzę teoretycznie.  

W projekcie uczniowie sami decydują, co chcą robić, szkoła ma zaś stworzyć im sprzyjające rozwojowi warunki.

Przy wyborze tematu i określeniu celu ważne są pomysły  całej grupy. Projekt wymaga zaplanowania i podziału pracy, znakomicie uczy współdziałania w grupie i odpowiedzialności za swoje zadanie. Wynik projektu jest efektem pracy całego zespołu.

Przykłady niektórych projektów, nad którymi pracowali Filomaci:

Daleko na Wschodzie z Polską w sercu

Destination Imagination

Projekt szkolny

Szkoła Globalna

Odyseja Umysłu

Socrates Comenius

PEACE - lekcja tolerancji

Uczniowie adoptują zabytki czyli tropami Hegenscheidta

 

 


2006/2007

28 Kwietnia 2011, 7:19

Odysejowe Eliminacje

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w projekcie Odyseja Umysłu - międzynarodowym konkursie na kreatywność i sprawność działania. Gdy rok temu grupa ekspedycyjna „Czym jest Odyseja i czy warto to jeść?" wydała opinię pozytywną, rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej edycji. Stanęliśmy na wysokości zadania - wysłaliśmy na eliminacje do Wrocławia 5 drużyn, czym ustanowiliśmy tegoroczny rekord.

Zadaniem uczestników było przygotowanie wg ścisłych reguł przedstawienia na wybrany temat - ciekawego, pomysłowego i wyróżniającego się na tle pozostałych. Najwyżej punktowana była kreatywność samego pomysłu, jak też wykonania rekwizytów i elementów scenografii.

Oprócz prezentacji tej misternie przygotowywanej części długoterminowej, Odyseusze stanęli na miejscu przed problemem spontanicznym - nieznanym wcześniej zadaniem, w którym wykazać musieli się szybkością działania i umiejętnością współpracy w grupie. Od wymyślenia opowieści, poprzez gry logiczne, na konstrukcji mostów skończywszy - pomysły organizatorów były niesamowite, na całe szczęście - uczestników jeszcze bardziej.

Tegoroczne eliminacje okazały się świetną okazją do zwiedzenia Wrocławia, wizyty w teatrze oraz przede wszystkim do dobrej zabawy. Spędziliśmy cudowny weekend - zaś dwie nasze drużyny awansowały do finału w Trójmieście. Wszystkim, którzy włożyli w projekt wiele swojej pracy dziękujemy, a zwycięzcom eliminacji gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale!

szereg_alefów

 Kliknij aby obejrzeć w pełnym rozmiarze

 

zobacz galerię zdjęć