FILOMATA - Liceum test

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - zapewniamy start w dorosłość
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataLiceumnordaliada

NORDALIADA 2018

30 Listopada 2018, 9:27

Za nami kolejna, szósta już edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Skandynawskich NORDALIADA. W tegorocznych zmaganiach wzięło odział 33 uczestników z 16 szkół z Gliwic, Zabrza, Bytomia, Katowic, Świętochłowic i Tychów. W roku bieżącym tematem przewodnim była Dania oraz Morze Bałtyckie.

A oto wyniki VI edycji NORDALIADY:
Wyróżnienie otrzymała uczennica Julia Maksysz z I LO w Bytomiu, III miejsce uczeń Jakub Bryłka z I LO w Świętochłowicach, II miejsce przypadło Pawłowi Janikowi z III LO w Katowicach, a zwyciężczynią została – otrzymując ręcznie wykonaną statuetkę, witraż przedstawiający renifera, symbol zwycięzcy Konkursu NORDALIADA – Julia Podobińska z I LO w Zabrzu. Serdecznie gratulujemy.


V EDYCJA NORDALIADY

9 Listopada 2017, 3:00

23 listopada 2017r.  w Zespole Szkół FILOMATA w GLIWICACH odbędzie się V. edycja Regionalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Nordyckich pod nazwą NORDALIADA.

Tym razem tematem przewodnim jest ISLANDIA

 Konkurs skierowany jest do uczniów klasy siódmej szkoły podstawowej oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu górnośląskiego. W tym roku szkolnym współorganizatorem konkursu, obok Zespołu Szkół FILOMATA w Gliwicach, jest  Polskie Towarzystwo Geograficzne (Oddział Katowice) a patronem  Wyższa Szkoła Techniczna z Katowic. Pozdrowienia dla Konkursowiczów ślą i kciuki trzymają, Panowie Ambasadorzy Królestwa Danii i Norwegii.

Cele konkursu:

 • rozbudzanie zainteresowań geografią krajów nordyckich,
 • pokazanie umiejętności życia w symbiozie z piękną, ale i wymagającą Naturą Północy,
 • rozwijanie umiejętności wykorzystywania posiadanej wiedzy podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów o tematyce geograficzno-przyrodniczej, związanej ze Skandynawią,
 • wyłonienie utalentowanych uczniów i promowanie ich sukcesów;

rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania.


AKTUALNOŚCI NORDALIADY

2 Października 2017, 8:54