FILOMATA - Szkoła możliwości test

  • slidebg1
  • -->
  • slidebg1
  • -->
FilomataAbsolwenci

POŻEGNANIE KLASY III ROCZNIK 2019

27 Kwietnia 2019, 4:57

Za nami uroczystość ukończenia szkoły przez kolejny rocznik Abiturientów naszego LO.
Kochani – dziękujemy Wam za wspólne lata, za energię, emocje, pracę, uśmiech – za wszystko to, co było piękne i za wszystko to, co było trudne. Życzymy Wam pełni życia, spełnionych marzeń, osiągniętych celów, ludzkiej życzliwości i dobra.
Zamykacie pewien etap – to nie wróci więcej, jednak pozostawiamy Was w swoich sercach, z nadzieją, że będziecie do nas zaglądać. Zawsze będziecie oczekiwanymi Gośćmi.
Prezydentem Rzeczpospolitej Absolwenckiej na rok 2019/2020 została Klaudia Szczepanik.
Jeszcze tylko egzaminy, a potem … szczęśliwej drogi, już czas!
Zdjęcia wykonał Pan Rafał Sułek - serdecznie dziękujemy!

galeria zdjęć na FB


UROCZYSTOŚĆ UKŃCZENIA SZKOŁY PRZEZ LICEALISTÓW FILOMATY

1 Maja 2017, 5:14

W ostatni piątek kwietnia uczniowie klasy III LO oficjalnie ukończyli szkołę. Za nami bardzo uroczyste popołudnie – były wspomnienia, podziękowania, dużo śmiechu i uśmiechu i świadomość, że oto nasza klasa maturalna coś zamyka i coś zaczyna. Były życzenia – z serca płynące na dalszą drogę, mądre wybory i szczęśliwe, spełnione życie.  Tradycyjnie już Prezydent Rzeczpospolitej Absolwenckiej rocznika 2016 – Emilia Ulkowska – przekazała władzę następczyni, czyli Katarzynie Bek, która została Prezydentem rocznika 2017.  

Dziękujemy Wam, drodzy maturzyści za trzy wspólne lata. I trzymamy kciuki za następne – niech Wam przyniosą spełnienie marzeń!

Zobacz więcej zdjęć na naszym szkolnym Facebooku


POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2016

4 Maja 2016, 11:52

Za nami pożegnanie klasy III LO - w piątek celebrowaliśmy ukończenie szkoły przez naszych licealistów. Zakończenie, które jest początkiem:-) Kochani, życzymy Wam spełnionych marzeń i zrealizowanych planów!

więcej zdjęć na FB


MAŁGORZATA SKIBA Z DRUGĄ LOKATĄ NA EGZAMINIE SĘDZIOWSKIM!

13 Listopada 2015, 8:14

Bardzo cieszą nas każde odwiedziny Absolwentów. Czasem przychodzą pogadać o kłopotach, czasem dzielą się sukcesami. Dla nas jest ważne, że mają ochotę zaglądać do swojej starej szkoły...
Cieszymy się z wielkiego sukcesu naszej Absolwentki z rocznika 2006 – Małgorzaty Skiby, która była pierwszą Filomatką uczącą się w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie.
Po ukończeniu nauki w LO FILOMATA, Małgosia studiowała prawo na Uniwersytecie Śląskim, które ukończyła z wyróżnieniem, a dodatkowo znalazła się w gronie najlepszych absolwentów UŚ w roku akademickim 2010/11. Podczas studiów Jej zainteresowania naukowe koncentrowały się wokół zagadnień procesu karnego, ochrony praw człowieka i obywatela oraz kryminalistyki.
W 2012 roku Małgosia rozpoczęła aplikację ogólną w KSSiP. Zwieńczeniem kształcenia był dwuetapowy egzamin sędziowski, z którego Absolwentka naszego liceum uzyskała 323 punkty na 330 możliwych, co było drugim wynikiem w Polsce!
Od początku studiów marzeniem Małgosi było zostanie sędzią. Niedługo zaczyna staż referendarski w Sądzie Rejonowym w Gliwicach. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne kroki na drodze do nominacji sędziowskiej!


POŻEGNANIE MATURZYSTÓW ROCZNIK 2015

26 Kwietnia 2015, 6:19

24 kwietnia 2015 roku kolejny  rocznik zakończył naukę w LO FILOMATA. Każdego roku jest to wielkie święto całej społeczności filomackiej. Tak było i tym razem. Nagrody, dyplomy, podziękowania. Uczniowie klasy III zostali przyjęci w poczet Rzeczypospolitej Absolwenckiej. Nowym Prezydentem na rok szkolny 2015/2016 został Łukasz Salamon

W imieniu absolwentów wystąpiła Marta Sznajder:

Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele, Kochani Rodzice i Goście, Moi Najmilsi Maturzyści!

Kiedy ostatnio kierowałam do Was te słowa, jakieś niecałe sto dni temu, nie byłam w najmniejszej części świadoma jak bardzo będzie mi smutno wypowiedzieć je po raz kolejny. Jeszcze miesiąc temu wiodłam błogie życie nie mając pojęcia, że to mi przypadnie to niechlubne zadanie, aby stanąć tu przed Wami i zmierzyć się z samym sobą na tyle, żeby bez zbędnych szlochów móc wypowiedzieć to krótkie: dziękuję. Ale zanim je wypowiem, muszę najpierw powiedzieć za co dziękuję. Dziękuję za FILOMATĘ. Za całość i za każdą literkę z osobna.
Za F, bo to już jest finał. Koniec naszej edukacji w takim wymiarze, jaki zdążyliśmy poznać przez te 12 lat. Z dumą przyznaje, że moje 12 lat, które rozpoczęłam idąc z moją Mamą na rozmowę kwalifikacyjną na ul. Świętokrzyską, też w zielonej sukience, spędziłam w najlepszy sposób, w najlepszym towarzystwie, właśnie tu.
Za I, czyli za inspiracje. Za to, że oprócz wos-u i matematyki, nauczyciele, uczniowie i cała filomacka filozofia pozwoliły mi rozwinąć się jako osobie. Nie wiem, kim byłabym, gdybym nie spotkała na mojej ścieżce Was, wszystkich niesamowitych ludzi, którzy byli dla mnie tak ważni i pozwolili mi kwitnąć.
Za L, czyli lat osiemnaście- symboliczną dorosłość, którą każdy z nas już osiągnął, a dzisiaj wkracza w jej kolejny etap, stając się absolwentem liceum ogólnokształcącego. To duża rzecz, dziękuję.
Za O, czyli Odyseję, bo jakże mogłabym o niej nie wspomnieć. Szkoła dała mi mnóstwo możliwości, ale nic, absolutnie nic nie było dla mnie tak ważne jak Odyseja. Prawdziwa podróż, prawdziwe marzenia, prawdziwy sukces. Mimo że my odchodzimy ze szkoły, w tej tak ważnej dla nas kwestii jesteśmy spokojni, bowiem zostawiamy po sobie godnych następców- pierwszoklasistów, którzy teraz sami zmagają się z wyjazdowymi problemami. Życzę im, aby odnaleźli w Odysei, to co ja- radość, poczucie spełnienia i najprawdziwszą w świecie Rodzinę.
Za M, czyli marzenia. Moim największym marzeniem w tej chwili jest to, żeby serio za kilka, kilkanaście lat okazało się, że usiądę w pierwszym rzędzie na Igrzyskach Olimpijskich, żeby podziwiać Ceremonię Otwarcie zaprojektowaną prze Igę, serio, zanim wpadnę na czerwony dywan oklaskiwać aktorstwo Natki, chce być pomalowana u najlepszej wizażystki w stolicy Czekłe, i nie dopuszczam opcji picia wody, która nie będzie oznaczona certyfikatem jakości Turasa. Wierzę, że te i wiele, wiele innych naprawdę się spełnią.
Za A, czyli atmosferę. Ciepło i uśmiech, ogromną wiedzę i bezbłędne poczucie humoru, za dyscyplinę i naprawdę świetnie spędzony czas. Za wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, z którymi praca to przyjemność.
Za T, czyli tradycję- filomacka osiemnastka, filomackie święta i filomackie zakończenia roku, tradycje które pozwalają mi przezwyciężyć to inne T, które tak bardzo już odczuwam- tęsknotę.
W końcu, dziękuje za to kolejne A, które tym razem jest alfą. Alfą i omegą. Początkiem i końcem. Dzisiaj na serio wkraczamy w dorosłe życie, na serio zabieramy się za spełnianie marzeń, na serio zaczynamy życie jako my sami. Jestem Marta, mam 18 lat i najlepszych znajomych na świecie, kończę dzisiaj szkołę, ale jestem szczęśliwa. Kiedyś chciałam być jak te fajne dzieci, które zawsze się wpasują. Teraz już wiem, że nie chcę. Dziękuję, że byliście wokół mnie, kiedy dorastałam do momentu, aby zrozumieć jakie to ważne. Dziękuję.

więcej zdjęć znajdziesz na facebooku

 

 


POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2015

26 Kwietnia 2015, 5:59

24 kwietnia klasa maturalna uroczyście zakończyła rok szkolny. To był wspaniały, niezapomniany wieczór - pełen radosnych wspomnień, wzruszeń i nadziei na przyszłość. Przed Absolwentami egzamin maturalny - MOCNO TRZYMAMY KCIUKI!
 

 


PODZIĘKOWANIA

15 Października 2014, 6:23

Kochani, dziękujemy wszystkim, którzy 26 września zechcieli do nas dołączyć
i spędzić z nami ten dzień. Szczególnie dziękujemy Absolwentom, którzy wzięli udział
w koncercie PRZYJACIELE FILOMATY: Karo Glazer, Julii Myślińskiej, Ani Pieszce,
Michałowi Kaszowskiemu, Łukaszowi Łobodzie i Damianowi Borawskiemu.
Za brawurowe poprowadzenie koncertu bardzo dziękujemy Ani Pieszce i Przemkowi Pałce.


MAMY JUŻ 18 LAT

14 Września 2014, 11:27

Szanowni Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego FILOMATA w Gliwicach

Nasze LO właśnie skończyło 18 lat. To już "czas pełnoletności", choć dla szkoły to jeszcze nie jest wiek bardzo poważny... Właśnie szykujemy się do uroczystych obchodów naszej "18-stki", które odbędą się 26 września 2014r. w siedzibie szkoły, przy ul. Bojkowskiej 20a.
Bardzo serdecznie zapraszamy Was w tym dniu do wspólnego świętowania. Wielu z Was zmieniło adresy, dlatego imienne zaproszenia wysłaliśmy tylko do Prezydentów Rzeczpospolitej Absolwenckiej, wraz z prośbą o przekazanie informacji poszczególnym rocznikom Absolwentów naszego liceum.
Mamy nadzieję, iż zechcecie przybyć do nas w tym dniu i spotkać się z kolegami, koleżankami i oczywiście - nauczycielami. Będzie to dla nas radość i zaszczyt!

Program dnia - 26 września 2014r.

12.00-14.00 - uroczyste spotkanie w szkole
17.00 - 18.30 - koncert PRZYJACIELE FILOMATY (koncert odbędzie się w Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej MROWISKO w Gliwicach, przy ul. Pszczyńskiej 85).

Bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia pod nr tel. 322707665, lub e-mailem: lo@filomata.com.pl do 22 września 2014r.

Jednocześnie przypominamy, iż z inicjatywy Absolwentów LO FILOMATA organizowane jest spotkanie wieczorne, które odbędzie się po koncercie, o godz. 20.00 w Hotelu Silvia w Gliwicach, przy ul. Studziennej 8.
Ta część ma już charakter nieoficjalny i nie jest organizowana przez szkołę. Szczegóły ustaleń zależą od woli i pomysłowości samych Absolwentów.
Działania w tym zakresie koordynuje Małgorzata Kica- Mzyk, Prezydent Rocznika 2005, m.kica-mzyk@filomata.pl
Czekamy na wszystkich naszych Absolwentów w tym dniu i mamy nadzieję, że zechcecie być wtedy razem z nami.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Iwona Guzicka i Elżbieta Więcław